Najpoznatiji prizor u blizini jednog od grupe ostrva na zapadnoj obali Tajvana su dva spojena srca, kamenom „nacrtna” u vodi nedaleko od obale. Iako deluje kao namerno postavljena scenografija za fotografisanje zaljubljenih parova, ova struktura ima sasvim drugu, nimalo romantičnu namenu.

Ovakvih i sličnih malih građevina na Pengu ostrvima ima na stotine, ali su spojena srca u blizini grada Čimei zbog zanimljivog oblika jedna od najčešće fotografisanih turističkih atrakcija u ovom delu sveta.
U pitanju su drevne zamke za pecanje riba. Visoka plima donosi ribe do ograđenih oblasti, a kada se voda povuče ribe ostaju zarobljene i postaju lak plen ribarima. Istraživanja su pokazala da su se u azijskim zemljama, pacifičkim ostrvima, pa čak i u Finskoj i Australiji, koristile još u doba neolita. Na obalama zapadnog Tajvana ribari ih grade i koriste u poslednjih 700 godina.

Graditelji ove kamene brane nisu poznati, jer je izgrađena pre mnogo godina, ali je sigurno da je tokom vremena čuvana i održavana. Brane su nekada za ribare Pengu ostrva bile važan izvor prihoda. Promena načina ribarenja, kao i drastičan porast nivoa mora u poslednjem veku, učinili su da mnoge kamene ustave ostanu napuštene i oronule, ili da ih prekrije novo morsko dno.

Ta sudbina još dugo neće zadesiti spojena srca kod Čimeia. Iako su vremenom izgubila svoju namenu u pecanju ribe, meštani su svesni da i dalje pomoću njih uspešno „pecaju”, samo ovoga puta ne ribe, nego novac koji u regionu ostave turisti koji dolaze da kamerama ovekoveče neobičan i romantičan prizor.
