Oni rade sedam dana nedeljno, 24h sata na dan, bez obzira na vremenske uslove. Ne traže platu ni beneficije. Postavljeni su na ulice indijskog grada Bangalora kao deo strategije za smanjenje broja saobraćajnih prekršaja.

Iako broj vlasnika automobila u Indiji nije veliki u pređenju sa strahovito brojnom populacijom saobraćajne gužve su svakodnevnica, način vožnje na nivou ruskog ruleta, a broj žrtava nesavesnih vozača zabrinjavajući. Istraživanja su pokazala da je neophodno 6,000 policajaca da bi se pod kontrolom držao saobraćajni haos Bangalora, IT centra Indije, ali njihov broj je sada upola manji. Pošto nisu u mogućnosti da zaposle veći broj čuvara reda, vlasti ovog grada su došle na neobičnu ideju koja zahteva minimalne troškove.
Na prometnim mestima u gradu inicijalno su postavljena tri policajca od kartona, a kako se strategija pokazala kao uspešna, na ulicama Bangalora je u toku „instaliranje“ još lažnih policajaca. Iako deluje besmisleno, ovaj potez ima logično objašnjenje. Sa distance vozači teško procenjuju da li na raskrnici stoji lažni ili pravi policajac, pa refleksno uspore. Kako bi sprečili da se građani naviknu da je policajac na određenom mestu lažan, policijske vlasti često menjaju lokacije svojih „kolega“ i koristeći naizmenično lažne i prave policajce.
Ipak, skorašnja dešavanja pokazuju da građani uvek doskoče vlastima. Jedan policajac od kartona je „kidnapovan“ i izgubio mu se svaki trag. Duhoviti Indijci ne prezaju ni od drugih vidova podsmeha ovoj akciji policije, tako je jedna sredovečna dama iz predgrađa za drvo ispred svoje kuće privezala lutku na naduvavanje, tvrdeći da ona pomaže da vozači uspore na pešačkom prelazu u blizini njene kuće.