U predivnoj scenografiji smeštenoj usred jezera zamka Rickuebourga (1712) na oko stotinjak kilometara od Pariza, čuvena francuska trupa „Piano du Lac” je okružena cvetovima lokvanja izvela još jedan izvanredan „plutajući performans”.
Kombinujući klasičan repertoar Šopena, Ravela i Debisija sa francuskim šansonama, ovi neverovatni umetnici su ponovo oduševili kako prisutnu publiku u državi galskih petlova, tako i ceo svet.

Osnovano kao putujuće pozorište na otvorenom koje poziva javnost da doživi trenutak susreta sa umetnošću u srcu vodenih lepota kao izvorom vizuelnih i senzornih emocija, a sa nebom kao jedinim reflektorom, Piano Du Lac svoje performance izvodi u prirodi, koja za njih predstavlja najlepšu pozornicu sveta.
Ovaj susret prirode i poezije na vodi uz dobrodošlicu svim vetrovima, objedinjuje zajednička avantura ushićene publike i umetnika koji ne skrivaju radost igranja.

U bajkovitom predelu nadomak jedinstvenog zamka sazidanog na temeljima starog dvorca čija arhitektura ostavlja utisak kao da pluta, Evelyne Zou, glumica i svestrani umetnik je sa Cecile Vouters, pijanistkinjom, održala još jedan u nizu plutajućih koncerata na vodi.
Predivna autentična scenografija moćne tvrđave Rickuebourga (st. fr. moćna tvrđava) u čijem jezeru plovi naoko krhki splav - čamac okružen cvetovima lokvanja sa koga uprkos teretu koncertnog klavira dopiru predivni tonovi klasične muzike, ostavili su impresivan utisak kako na prisutnu publiku tako i na ceo svet.
I ovaj koncert obeležio je avangardni pristup klasičnoj muzici koju na kraju smenjuju akrobatske numere i nestašne pesme koje je za ovu priliku sastavio šarmantni duo.
Kako su pozorišta početkom pandemije korona virusa među prvima bila primorana da zatvore svoja vrata publici zbog nemogućnosti okupljanja većeg broja ljudi u javnim zatvorenim prostorima, možda bi izlazak u prirodu bio jedan od načina koji bi, dok se situacija sa covidom 19 ne dovede u regularne tokove, bio dobar put na zadovoljstvo i publike i umetnika.
jedina, 02 Aug 2020
Divno :x
Odgovori