U morskim dubinama carstva korala i kamena, 2006. zaslugom britanskog skulptora Džejsona de Kairesa Tejlora, u zalivu Moliner u blizini zapadne obale Grenade, otvoren je muzej na dnu okeana koga je magazin National Geographic proglasio jednim od 25 najvećih svetskih čuda.
Ovaj umetnik meksičkog porekla je izvajao i na dno okeana postavio više od 500 skulptura koje uglavnom predstvljaju ljude u prirodnoj veličini, a koje je vajao od posebne vrste cementa koji se koristi za pravljenje veštačkih grebena, za koji se uspostavilo da je idealan material za jedan ovakav projekat.
Ideja ove izložbe je u potpunosti ostvarena. Kako su se na eksponatima postavljenim na dno okeana tokom vremena neometano nastanili razni korali i alge, ona danas svedoči o prolaznosti vremena i o metarmofozi umetničkih dela koja mogu da se transformišu i usklade sa prirodom na način kojim će postati njihov sastavni deo preuzevši ulogu veštačkog grebena.
Muzej je podeljen je u dve galerije koje predstavljaju pravi izazov za ronioce: Salon Manchones na dubini od 4 metara i Salon Nizuc na dubini od 8 metara.
Nastao sa ciljem da na jedinstven način spoji umetnost i ekologiju promovivšući oporavak koralnih grebena, Koral Marina Park danas predravlja muzej koji posećuje oko 750.000 turista godišnje, što ga čini jednim od najposećenijh atrakcija u svetu.